Svadba trochu inak alebo „Áno“ uprostred thajskej oázy

Autor: Barbora Pošíková | 13.4.2019 o 16:07 | (upravené 13.4.2019 o 16:52) Karma článku: 2,75 | Prečítané:  999x

Pamätáte si o akej svadbe ste snívali, keď ste boli deti? Myslím, že veľmi pravdepobne to bude svadba vašich snov. Či už je tradičná alebo je klasickým svadbám diametrálne odlišná, stojí za to si ju splniť.

Tá moja bola od detstva nadmieru romantická, len ja a môj vyvolený, niekde v zajatí prekrásnej prírody.

Aby nám to dávalo zmysel

Po zasnúbení, som veľmi rýchlo zistila, že ani jeden z nás netúži po veľkej tradičnej svadbe, spojenej so všetkými možnými rituálmi a tradíciami, ktoré by pre nás neboli pravdivé, autentické, nedávali by nám zmysel a ani jeden z nich by sa v nich necítil dobre a začali sme sa rozprávať o tom, prečo sa chceme  vziať a čo by sme od našej svadby vlastne chceli a nechceli.

Zistili sme, že svadbou, chceme jednoducho vedome spečatiť a osláviť našu lásku. Len my dvaja. Zhodli sme na obrade, na nádhernom mieste, v ktorom budeme mať možnosť vzájomne si vyznať lásku a rituálne zdieľať sľuby, ktoré skutočne máme na srdci. Keďže obaja milujeme cestovanie a poznávanie nových krajín hneď sa nám v hlave črtala predstava svadby na nejakom krásnom exotickom mieste, na pláži, pri šumení mora... Bolo nám jasné, že chceme niekam na východ, Bali, Thajsko, Srí lanka.

Ako si to zariadiť?

Dala som sa do pátrania ako sa taká svadba v zahraničí dá zariadiť, koľko ten špás môže stáť a tiež, keďže sme s tým nechceli veľa úradných opletačiek, ako sa to dá urobiť čo najjednoduchšie. Ponuka cestovných kancelárií ma však vôbec nenadchýnala. Často to bolo predražené, s nutnosťou pobytu v luxusnom rezorte, gýčové a proste z toho tak trochu sršal biznis a nespĺňalo to naše potreby. Skôr ako turisti vyhľadávajúci luxusné rezorty, sme viac cestovatelia, ktorý vyhľadávajú autentickú príchuť krajiny a nebolo tomu inak ani v prípade našej svadby.

Po pár neúspešných pokusoch nájsť niečo vhodné, sme začali rozmýšľať, že proste odcestujeme a všetko vybavíme na mieste. Tento voľnomyšlienkársky nápad plný divokosti a spontánnosti, ktorého prevedenie by bolo určite zaujímavé, však nakoniec prebila racionalita a dala som sa ešte raz do „googlenia“ tento krát v angličtine, čím sa ponuka výrazne zvýšila.

V okamihu keď som objavila stránky Giny Smith, novozélandskej svadobnej organizátorky a fotografky, žijúcej na Thajskom ostrove, Phuket vedela som, že som na správnom mieste. Jej stránky sršali niečím čo so mnou ladilo, akousi ľahkosťou, ľudskosťou, bohémskosťou, originalitou , kreativitou... Napísala som jej správu a odvtedy už šlo všetko veľmi ľahko. Poslala mi katalóg, vybrali sme si svadobný balíček, ktorý sme si následne bez problémov vedeli upraviť na želanie. Následne na to mi napísal Tim, ktorý viedol náš obrad. Poslal nám dotazník so skvelými otázkami ohľadom nášho vzťahu, aby sa o nás niečo dozvedel a pripravil nám svadobnú reč na mieru, čo sa mu skutočne podarilo.

Deň D

Budíme sa na spev papagájov a skáčeme rovno do bazéna. To rovno myslím doslova, stačí otvoriť francúzske okno na spálni a ste v bazéne. Skoro celý deň si užívame vymoženosti a pohodovú atmosféru vily s privátnym bazénom uprostred tropickej zelene areálu SunPao, ktorú sme si dopriali v rámci svadobného balíčku. Je za cenu priemerného hotela v našich krajinách, na Thajsko drahé, na Európu však neuveriteľne dobrá cena. Dve hodiny pred tým ako pre nás má prísť šofér sa začíname chystať, umyť vlasy, namaľovať nechty, zvýrazniť oči, pery... Môj nastávajúci stále relaxuje pri bazéne. Začne sa chystať 15 minút pred svadbou, ale to len preto, aby sa nepovedalo, keď už je to tá svadba, stačili by mu 3 minúty :D. Pár minút pred odchodom sme pripravení. Pozeráme sa na seba a vieme, že sa bude diať niečo výnimočné. Začína to byť stále viac magické.

Obrad

Šofér nás vysadil priamo na Layan pláži na mieste obradu. Vítame sa s Timom a s naším fotografom.  Máme pocit, že sa vítame s najlepšími kamarátmi, obaja sú veľmi príjemný. Od prvého momentu je kúzeľná, ale uvoľnená atmosféra, veľa sa smejeme. Vidím tú krásu a neviem sa nabažiť pohľadom, pripravili to pre nás skutočne nádherne, kvetinová výzdoba, časť pláže je vyhradená len pre nás. Dostaneme prekrásne kvetinové ozdoby, nežné a hravé, a vzájomne sa vyzdobíme. Tim s s Petrom spolu odchádzajú spolu k nášmu svadobnému miestu k „oltáru“ pod svadobný oblúk. Kráčam k nim a tak nejako si začínam uvedomovať, že sa to naozaj deje, že sa chystám vziať si toho najlepšieho muža na svete. Obrad je prekrásny. Dojímavý, hlboký, ale zároveň plný smiechu a radosti. Tim má reč, ktorá je pre nás ušitá na mieru, osobná a konkrétna, dotazníky študoval naozaj poctivo ;). Predovšetkým však máme priestor na vlastné sľuby, ktoré zaznejú len v našich jazykoch. Intímna prekrásna chvíľa. Slová už nestačia... Pre romantickú dušu ženy splnený sen, pre muža obrad, ktorý si neskutočne užil. A slovami môjho manžela, to sa vraj tak často nestáva ;).

Po obrade nás fotograf berie na prechádzku po pláži a popri tom nás fotí. Máme len jediné zadanie, chovať sa prirodzene a on nás pritom bude zaznamenávať. Ideálne. Prechádzame sa, tancujeme na našu spoločnú pesničku (hrá nám z mobilu:D) hojdáme sa, rozprávame sa, smejeme sa, brodíme sa vodou a užívame si jeden druhého. Najlepšie svadobné fotenie, aké si viem predstaviť.

Po fotení sa vraciame na miesto obradu, kde od Tima dostávame obrovské prskavky pre šťastie, zapálime ich a zdieľame obrovské šťastie z našej lásky s celým nekonečným vesmírom. Rozlúčime sa s Timom a skvelým fotografom, s ktorými sme si boli neobvykle blízky, najprv decentným podaním ruky a nakoniec vrúcnym objatím... Patrí im obrovské ďakujeme!

Čaká nás ešte gastronomický zážitok v skvelej reštaurácii na neďalekej kamala pláži a potom už späť na vilu užívať si plnými dúškami naše svadobné hniezdočko lásky.

Technické a iné detaily:

 Nie je to tak drahé. Letenky sa dnes dajú kúpiť za fajn peniažky (nás vyšli spiatočné na osobu na 450€), ubytko sa dá v Thajsku zohnať jak sa vraví „za babku“ a samotná svadba cez agentúru Giny Smith stojí už od cca 300€ (ten najjednoduchší balíček)

Svadba nebola úradne platná. Nechcelo sa nám riešiť úradnícke opletačky, tak sme si po návrate z Thajska zašli s dvoma kamarátmi na matriku a za 5 minút sme z nej vyšli s oficiálnym statusom manželstva. Na väčšine miest to chápu a z oficiálneho obradu sa dá urobiť podpis papierov s len s najnevyhnutnejšími prvkami obradu.

Častá otázka č.1: „A čo Vám na to povedali rodičia a rodina?“ - Nie, rodičia netrpeli. Aj keď sa tieto svadby, často riešia na „tajňáša“, my sme svoje plány zdieľali s rodičmi dopredu a dostali sme od nich požehnaný súhlas ;). Nie všetci z rodiny však súhlasili, ale na to sa človek musí pripraviť vždy, keď vykračuje z vychodenných chodníčkov. To sme si už zvykli.

Častá otázka č.2.: „Nechýbala vám bujará oslava?“. - Úprimne, chýbala by... Preto sme si každý užili svoje rozlúčky so slobodou vo veľkom. Petr na trojdňovej chate v horách s partou kamarátov a ja som tento dôležitý krok v živote oslávila s mojimi najlepšími ženami na svete, nezabudnuteľnou dámskou jazdou v Ríme.

Na záver trochu tej melanchólie

Som neuveriteľne šťastná, že sme hľadali mimo vychodených ciest a miesto tradičnej svadby sme si zvolili takú, ktorá bola pravdivá, autentická a najkrajšia práve pre nás... Nemohli sme si vybrať lepšie. Miestami však bolo ťažké nepodľahnúť tlaku a pevným predstavám okolia o tom, ako by mala svadba vyzerať. Preto mám potrebu svetu odkázať - milujte sa a berte sa tak, ako vy chcete. V kostole, v záhrade, na pláži, či na Mesiaci, so sto ľuďmi, desiatimi alebo bez hostí. Je to predsa len váš život.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Dobré ráno

Dobré ráno: Je desivé vidieť, kto všetko si vás lustruje

Polícia si volá novinárov. Zisťujú, ako o nich zbierali informácie.

Stĺpček Petra Schutza

Posty pridelencov treba zrušiť

Inštitút pridelenca je azda najlukratívnejšou trafikou.


Už ste čítali?